Exhibitors

Photographer: Henry Söderlund

The main exhibitor area is situated inside Kattilahalli 1st–2nd September, 2018.

Exhibitors 2018

Publishers, book stores and artists

Asema Kustannus
Brotherhood of Evil Comics & Musta Ritari & Sininen Jänis
Fennica Comics
Jalava
Kaisa Leka
KREEGAH BUNDOLO
kuš!
Kustannusosakeyhtiö Kumiorava / JP Ahonen
Kutikuti
Markku Tanttu
PeneLopez
Pokuto ry
Rosebud
Salakirjat
SpiderForest
Superturunen
Suuri Kurpitsa
Tampereen Sarjakuvaseura ry
Tommi Musturi
Turun Sarjakuvakauppa & Zoom Teufel
Vesa Vitikainen ja Arktinen Banaani
Voima
WSOY & Sangatsu Manga

Antiquarian bookshops and collectibles

Antikvariaatti Coppola & Varpainen
Headhunters
SS Libricon Oy
Tim ja Tom

Art supplies and handcrafts

Bard & Jester (Taitajien Talo)
MPA Helsinki Oy – Molotow Finland

 

Zine Fest exhibitors

Small creators and collectives

Exhibiting at Tiivistämö

  1. The Feminist Library & Rachael House
  2. Feministinen Sarjakuvatoiminta
  3. Ainur & Tinet Elmgren & Kaarina Uimonen
  4. Suvi Ermilä, Miissa Rantanen & Juulia Jurvanen
  5. OSA
  6. Knock! Knock! Books / HomeWork
  7. Söpöeläimet
  8. Guggenheim-projektz
  9. Teponoja, Mäkelä & Nääs
  10. Rocken Moll
  11. Sillanpää + Niva
  12. Pahamaku
  13. Limingan sarjakuvalinja
  14. Turun Sarjakuvakerho ry.
  15. Keski-Suomen Sarjakuvaseura KESS
  16. Jiipu Uusitalo
  17. Metalmiku
  18. Haltijakäpälä & Rikkisu
  19. Nallem
  20. Katya Zenina, Dasha Lebesheva & Wiggly Lines
  21. Tanya Manaeva & Sergey Gudkov  
  22. Kuulommo (Jussi Omaheimo & Emma Voutilainen )
  23. Heidi Stenberg
  24. Mae Vaan
  25. Tarinoita Muinaisesta Pohjolasta 
  26. Onsvaltti
  27. Nikke Lindholm  & Onsku Franck
  28. Garama & Mimeklou
  29. Terhi Adler  
  30. Mikael Heikkanen & Saara Varala
  31. Late ja kumppanit
  32. Only on Saturday
    Sarjakuvakeskuksen perjantaipaja /
    Only on Sunday
    Henna Räsänen
  33. Sanna Huuhka
  34.  Olivia Skoglund
  35. Childish Butt Vomit & Shanefaced
  36. Deathbulge
  37. King Louie’s Lab
  38. Teemu Juhani
  39. Virva.
  40. Artyom Trakhanov
  41. Amy Visualblood
  42. Kat Karus & Annicron
  43. N.Ronke & Jon K. 
  44. Auraboo
  45. Adelaide Tasker
  46. Bodie H + Ajarofbees
  47. Mia Minerva
  48. H E X  W I L L E R
  49. CBK Comics
  50. Erittäin salainen tissimerenneitoseura
  51. Fairy Trade Coffee / Christina Lassheikki & Sandra Waller
  52. Liiga!
  53. Broci
  54. Apila Pepita
  55. Kimmo Lust & Siiri Viljakka
  56. H-P Lehkonen, Arvi Tammi & Sara Valta
  57. Maijju, Paju & Joxu
  58. Team Takontti
  59. Cupcake Fight Club
  60. Deadline Fighters
  61. Surkeat homot 
  62. Nam-Ke

 

Sponsorit ja yhteistyökumppanit

Opetus- ja kulttuuriministeriö
Kulttuurikeskus Stoa
The Lakes International Comic Arts Festival
Annantalo
Goethe-Institut Finnland
Slurp

Copyright © Helsingin sarjakuvafestivaalit 2018
Copyright © kuvitukset/illustrations JP Ahonen